12 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

D.S

641 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Родителите на Пино и Арбен едногласни: МВР да не штити по никого

Родителите на исчезнатите Пино Секондо и Арбен Аслан биле известени дека нивните синови биле барани со нуркачи во Смилковското езеро, а воедно тоа е...

Капитенот на Милан по само четири месеци го напушта клубот од „Сан Сиро“

Леонардо Бонучи (30) може да го напушти тимот на Милан веќе во јануарскиот трансфер период. Иако тој беше најголемото и најскапо засилување за тимот...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Младо момче изрешетано во Чаир

Бурим Идризи, 24 години ,  е убиен во  вооружен инцидент во Чаир, поточно на улицата “Џон Кенеди”, пред средното училиште “Цветан Димов”. Убиството се...

Анчелоти не може без Англија: Подготвен за нови предизвици

Поранешниот менаџер на Челси во септември доби отказ од Баерн, па дури денес го одјави својот стан во Минхен, со што и дефинитивно донел...

Жељко Лукајиќ е нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром

Жељко Лукајиќ е новиот тренер на МЗТ Скопје Аеродром, откако по низата порази во АБА лигата и трите загубени натпревари од вкупно осум во...

Даниел Миловановиќ потпиша за италијанскиот Масесе

Младата македонска фудбалска надеж Даниел Миловановиќ е нов член на италијанскиот четвртолигаш Масесе. Миловановиќ е роден во Кавадарци во 1998 година. Довчерашниот член на Академија...

Анима Мунди: Кучето кое синоќа ги нападна граѓаните е расно и има сопственик

Кучето кое нападна дваесетина лица во скопската населба Аеродром меѓу кои и деца, е заловено информираат од Град Скопје. Од здружението за заштита на животните...

Голманот на Беневенто со погодок против Милан за прв бод оваа сезона (ВИДЕО)

Беневенто на домашен терен успеа да го освои првиот бод оваа сезона против Милан, благодарение на голманот Брињоли. Милан на полувреме замина со скромни 0:1...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ најави протест на 3ти декември

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, го откажа најавениот протест кој што беше најавен за во 19 часот пред Владата на Република Македонија, откако Едмонд Темелко,...

Разгаленост или пак не? Нејмар со неверојатно барање од клубот

Бразилецот Нејмар, моментално е најскапиот фудбалер на сите времиња, но неговиот карактер од доаѓањето во ПСЖ, се повеќе ги иритира клубските колеги. Првата звезда на...

Latest news

30 момчиња од Комити приведени во полициската станица во Кисела Вода

30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата...

Професор претепаал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува...

Конечно излезе видео кое јасно укажува зошто треба да се укине ТИК ТОК – ова го гледаат и млади луѓе

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? Затоа што ова го гледаат и млади луѓе! Ваква објава излезе на фејсбук страницата СТОП за ТикТок во Македонија....

Република Северна Македонија на лажговци

Нашата мила Македонија! Онаа која требаше да ја градиме, чуваме, негуваме, развиваме! Онаа Македонија во која се родивме, растевме, пораснавме, добивме синови и ќерки, внуци! Онаа...
- Advertisement -