7.6 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

kiko

1790 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Перцепцијата за ВМРО-ДПМНЕ

Изгубени во простор и време, без реална политичка стратегија за удар врз нивниот политички противник, без реална понуда, идеја и решение за проблемите на...

Специјализанти со отворено писмо до премиерот Заев: Плата за сите, друга опција не прифаќаме

Доктори на приватна специјализација, од генерацијата март 2018 година, преку отвореното писмо до премиерот Зоран Заев, бараат исплата на плата, откако од Министерството за...

ВМРО-ДПМНЕ инсистира договорот од Владата за ангажирање на Џезаир Шаќири да биде веднаш раскинат

Министерството за внатрешни работи и министерството за одбрана не смеат да му даваат никакви информации на новиот Советник на Зоран Заев за безбедност и...

СУДЕЊЕ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ: Побарана конфискација на имотот на Груевски, Протоѓер и Димовски

Како што информира ТВ21 Специјалното јавно обвинителство веднаш по докажувањето на доказите кои ги обезбедиле во крајно тешки услови ќе бараат осудителна пресуда за...

Правдата е бавна, но секогаш доаѓа! Ќе го стигне ли и Никола Груевски!?

Блиските луѓе на поранешниот премиер на државата Никола Груевски веднаш по објавувањето на бомбите се обидуваа да го убедат македонскиот народ дека истокот овде...

Претседателот на ЕК: Европската унија треба да го преземе водството од САД

Претседателот на Европска комисија, Жан-Клод Јункер денеска изјави дека САД со Доналд Трамп изненадувачки брутално се откажуваат од мултилатералните односи и пријателската соработка. Јункер по...

Петар Колев: Доста си игравте на „бомби“!

Повеќе од две години Македонија е арена на скандали под формата на таканаречените бомби. Но се повеќе имам чувство дека тие  вознемирувачки за општеството...

Петровски: Нема да влеземе во ЕУ, Грција нема да попушти и нема зошто да попушти

Во 27 години ние имаме фелер во повеќе магистрали на поставување на државата да не можеме да го изградиме да речеме она што албанците...

Озил ги одбирал натпреварите на кои ќе игра? Венгер одговара

Францускиот стратег ги негира шпекулациите дека еден од најдобрите фудбалери во редовите на Арсенал има посебен статус во тимот. Арсен Венгер, запрашан за тоа дали...

Хоџа и Бошковски персони „Нон грата“ во САД: Реакција на амбасадата на САД за советниците на Заев

Како што известува ТВ21, со реакција за двајцата советници на премиерот Заев, Џезаир Шаќири и Љубе Бошковски пристигнала и од амбасадата на САД во...

Latest news

Мистеријата на Вухан: Докторите ги симнаа маските и прогласија крај на епидемијата, а потоа се случи нешто што никому не му беше јасно

Кога добрите вести почнаа да пристигнуваат од Кина, и кога се чинеше дека коронавирусот е поразен во таа земја, се случи нешто неочекувано, нешто...

Семејство од Македонија 9 дена чувало дома жена почината од коронавирус

Голготата на семејство од Македонија кое не можело да ја погреба својата сопруга и мајка, која починала од коронавирус на 18 март во местото...

Србинка од Кина раскажува директно од таму: Го победивме коронавирусот само поради една единствена причина

Ако се случи да бидете заразени во еден комплекс згради, целиот комплекс е ставен под целосна барикада, вратите и прозорците не смеат да се...

Нова цена на горивата во Македонија – на светските берзи драстичен пад на нафтата

Нови цени на горивата во Македонија, се очекува да утврди регулаторната комисија, каде стандардно овој понеделник напладне истите ќе бидат познати за јавноста. Според светските...

Мицкоски: Подавам рака да ѝ помогнам на Владата за над 1 милијарда евра без кратење на платите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека е сериозно загрижен дека земјата е пред прагот на најголемата економска криза од нејзиното осамостојување до денес,...
- Advertisement -