fbpx
20.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Филип

1866 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Спасовски се надева дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го промени кандидатот – ако не, ќе нема избори?

Премиерот на техничката влада Оливер Спасовски, денеска изјави дека техничката влада мора да биде формирана на 3-ти јануари. Побара од опозицијата да го почитува уставот...

(ФОТО) Слаткар ја сподели најубавата вест – за среќен почеток на 2020

Популарниот артист Марко Маринкович или на сите добро познат како Слаткар, сподели одлична вест за влезот во новата 2020 година. Тој сподели фотографија од неговата...

Дурловски кратко ја објасни 2019 – со еден збор кажа се (ФОТО)

Оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил сподели како тој ја гледа 2019-та година, но и што очекува од новата 2020-та година. Тој беше...

Балканот се тресе, нов силен земјотрес вечерва – се почувствува во Македонија

Епицентарот на земјотресот е на 64 километри јужно од Софија. Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала, е регистриран во Бугарија во 19...

На трибините ќе имало вистински хаос: Тајната полиција на Црна Гора требало да влезе меѓу Делии

Според порталот borba.me, пред одложувањето на дербито Будуќност – Црвена звезда кое беше закажано од 18:00 часот, но не се одигра затоа што гостите...

Со име и презиме: Мицкоски со три жени и еден маж сака учество во техничката Владата на Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски предложија четири имиња за слободните места во техничката влада, каде премиер ќе биде Оливер Спасовски од СДСМ. Рашела Мизрахи, Цветан Трипуновски,...

Патиштата во Грција затворени, причината снег – еве што се очекува во Македонија

Поради силните врнежи од снег, со одлука на полицијата, попладнево е затворен дел од автопатот Атина – Ламиа за сите возила во двата правца,...

Не се плаши, напротив покажува сила: Грабнувачот на Моника испратил порака до полицијата

Дванаесетгодишната Моника Каримановиќ, која беше грабната од Нинослав Ковановиќ, познат како Малчанскиот бербер, беше најдена по девет дена интензивна полициска потрага. Девојчето по девет дена...

Жив во раце нема да им паднам: Малчанскиот бербер избега со нож во рака

Жив во раце нема да им паднам: Малчанскиот бербер избега со нож во рака Малчанскиот бербер денеска полицијата го лоцираше откако го вклучил својот мобилен...

Истражувањето докажа: Какво женско лице им е најпривлечно на мажите?

Вкусовите се разликуваат, но сепак постои една карактеристика на женското лице која прва ги привлекува мажите. Не се тоа ни очите, ни усните туку...

10 животни лекции на кои треба да го научите вашето дете – многу важно за сите родители

Подигање на своето дете е многу убава привилегија, но исто така може да биде и напорно искуство. За да бидете добри родители, како мајка и...

Од овие хороскопски знаци не очекувајте „те сакам“

Делуваат ладно и бесчувствително, но тоа е само на прв поглед. И додека вие се нервирате бидејќи ни она „Те сакам“ не може да...

Стави оцет во казанчето од ВЦ школката, а потоа пушти вода – тоа што ќе се случи ќе ве остави без текст

На ова видео ќе видите неколку едноставни, но исклучителни трикови кои ќе ви помогнат да го исчистите тоалетот. Многу сретстава кои ви се познати за...

Што значи тоа за нивната коалиција: Заев нема да се сретне со Ахмети, Мицкоски ќе се види со двајцата

Премиерот Зоран Заев рече дека нема потреба да се сретне со лидерот на ДУИ, Али Ахмети во врска со кандидатите кои лидерот на опозициската...

„Љубовта е посилна од омразата“: Ги загубија трите деца во авионската несреќа во Украина, сега добија ќерка

Родителите што ги изгубиле своите три деца во падот на малезискиот „боинг“ во Украина добиле девојче. Виолет Меј Меслин родена е овој вторник во...

Даниела одбила да го исклучат нејзиниот сопруг од апарати, па се случило нешто неочекувано

Даниела Дејвис во Јули 2001 година добила повик од болница бидејќи нејзиниот сопруг, Мет, имал тешка сообраќајка возејќи мотор. Мет со својот мотор се вклучил...

Зошто телефонот треба да се чисти секој ден?

Луѓето во просек го допираат телефонот околу 150 пати дневно, а една американска студија покажа дека на него просек има околу 7.000 видови бактерии. Иако...

Драма во соседството: Министерот за внатрешни работи делеше шамари на опозициски пратеник (ВИДЕО)

Министерот за внатрешни работи на Република Српска Дргана Лукач на седница на ентитетскиот парламент во Бања Лука предизвика инцидент без преседан со физички напад...

Верувале или не – бидете несериозни и ќе имате поголем успех

Обидете се да не ги сфаќате работите сериозно, т.е бидете несериозни и така ќе имате поголем успех! Колку да е чудна оваа изјава, но откако...

Мислите дека е невозможно: Како да направите правосмукалка со пластично шише? (ВИДЕО)

Многу нешта од куќата за кои сметаме дека се непотребни, веднаш ги фрламе во ѓубре. Всушност, од тие нешта може да направиме многу работи и...

Не може да претпоставите низ што поминала: Српската пејачка прозборе за трагедијата од детството

Ана Бекута, српската пејачка која ја гледаме и во судиското столче на Гранд, откри што преживеала во детството и колку и било тешко како...

И докторот бил во шок: Останала бремена, но нема да верувате како забременила

Понекогаш природата знае да ги изненади експертите а оваа приказна е доказ за тоа. Ова е приказната на доктор Браин Стејхер. - Уште додека бев...

Потресно писмо од Филип упатено кон својата сакана сопруга

Филип живее во Њујорк со својата сопруга Џесика. таа е медицинска сестра. Иако никогаш не се жали и не приговара, ФИлип знае дека таа...

Фејсбук ја отстрани фотографијата како вулгарна а таа крие трагична приказна

Професионалниот фотограф Хедер Вилтен го забележала моментот кога нејзиниот сопруг и синот заедно се туширале и ја споделила со пријателите на Фејсбук. Детето во тој...

(ФОТО) Се појавија докази со модринки по лицето кај Трајковски, судијата го чека во судница

Поранешниот градоначалник Тони Трајковски не дојде на судењето на ТНТ поради тоа што бил претепан, тврди неговиот адвокат. Тој покажа и фотографии на кои...

Latest news

- Advertisement -spot_img