11 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Филип

1874 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Писмо од Јелена Јованова кое ќе ги го скрши срцето – за Беличанец (ФОТО)

Актерката Јелена Јована со емотивна порака се прости од нејзината постара колешка, Билјана Беличанец - Алексиќ. Беличанец беше пронајдена мртва во стан, а според неофицијалните...

Сите во неверување: ексградочалничката на Кисела Вода повеќе не е меѓу нас

Познатата актерка Билјана Беличанец - Алексиќ, воедно и поранешна градоначалничка на Кисела Вода, повеќе не е меѓу нас, објави порталот А1.он. Како што пишува во...

Човекот кој го зготви ручекот за Заев и Ципрас – еве што јадеа премиерите (ФОТО)

Шефот на кујната во винаријата „Камник“, Никола Мишковски пред неколку дена беше одговорен за трпезата со која премиерот Заев го пречека премиерот на Грција,...

ФОТО: Ирена Спировска во издание како што никој не очекуваше – ќе останете без зборови

Ирена Спировска која е една од најпознатите водителки кај нас дефинитивно е жена која води грижа како за својот изглед, така и за својата...

„Tamburitzans“ испеаја македонска песна со која ќе ви го стоплат срцето – мора да слушнете (ВИДЕО)

За најстариот американски ансамбл „Tamburitzans“, македонската публика слушна откако дел од неговите членови ја испеаја „Ој, Јано Јано“. Но, таа песна не е единствената македонска...

Автобус на ЈСП не можеше да застане на постојка, а во него имаше лице со количка – ова е херој на денот (ФОТО)

Возачот на автобусите од ЈСП, поточно на автобусот со број 68 е вистински херој на денот, откако со својата реакција успеа да ги воодушеви...

Нема да ви се верува: Жена ја „изработи“ Лила Филиповска – и тоа како (ФОТО)

Нејзиното име е Светлана Зуламовска Гроздановска, и таа работи долги годиникако фризер и шминкер во Кривогаштани. Светлана успешно ја работи својата работа, ги исполнува...

На крајот голем пресврт и информација која никој не ја очекуваше – што точно направи авионот кој се сруши

Зошто Георги Бошнаков одлучил да лета преку Солунска глава за да стигне до Софија и дали добил точни податоци за временските услови на планината,...

ФОТО: Изненади целосно – Фатиме Фетаи со прекрасен мини фустан

Во кус син фустан, Фатиме Фетаи се појави на роденденот на „1 Тв“ во Македонската Филхрамонија. Специјалната јавна обвинителка секогаш привлекува внимание со стилот кој...

Нема преживеани – Се сруши авион близу Франкфурт

Германските медиуми прененесуваат дека пред неколку моменти авион со пилот и два патника се срушил во близина на Франкфурт, а уште две лица страдале...

Latest news

- Advertisement -