27 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Филип

1874 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Покрај Црвенковски, не гласал и Талат Џафери, причината иста

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска не успеал да го оствари своето право на глас, бидејќи неговото име го немало на...

ФОТО: Прва реакција од Западот – се јави Хан и изненади со неговата реакција

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан на социјалната мрежа „Твитер“ оцени дека гласовите „за“ на референдумот се значајни и со тоа се...

ФОТО: Заев се пишмани, објави статус – кој набрзо го избриша?

Премиерот на државата, Зоран Заев наводно на Твитер денес објавил твит „Денеска е нов празник на Република Македонија. Граѓаните одлучуваат за иднината на нашата...

ФОТО: Хит статус на Твитер, кој вистински ја прикажа излезеноста на референдумот

Државната изборна комисија на прес-конференција соопшти дека официјално до 17 часот своето право на глас го искористиле 455.771 гласач или 28,83 отсто од вкупниот...

СДСМ со оптужба кон ВМРО-ДПМНЕ: Нервозни сте бидејќи ваши членови излегуваат и гласаат

Иако гласањето за референдумот се уште трае, двете најголемите политички партии во државата започнаа со соопштенија и меѓусебни обвинувања. Откако од ВМРО-ДПМНЕ објавија дека наводно...

Најнови информации: Повеќе од пола милион гласачи го дале своето мислење за референдумот

Според интернет-страницата на Државната изборна комисија до 17.40 часот на гласање излегле 511.410 гласачи, или 29,05 отсто. Од 3.513 избирачки места обработени се 3.372. Најголема...

ВИДЕО: Узбуна во Шпанија – играчите на Севилја го славеа голот – додека паѓаше трибината на „Ипуруа“

Тимот на Севилја е во одлична форма, па по победата над Реал Мадрид со 3:0, денес уште едно одлично издание на тимот од Андалузија,...

Расте тензијата пред референдумот: Нападнат поранешен амбасадор од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешен амбасадор од редовите на ВМРО-ДПМНЕ најпрво вербално, а потоа и физички бил нападнат синоќа во угостителски објект во главниот град, бил навредуван и...

Не се плашат од законот: Единствена Македонија ќе ги пребројува гласачите пред избирачките места

Од партијата Единсвена Македонија преку соопштение најавија дека утре ќе ги бројат гласачите кои ќе излезат на гласање, но нема да фотографираат или снимаат. Тие...

ДИК изненади со бројките од дијаспората: Крајно висока излезеност која никој не ја очекуваше

Државната изборна комисија одржа прес-конференција на која ја соопшти излезеноста на дијаспората за референдумот за промена на уставното име, со цел влез во ЕУ...

Latest news

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -