12 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Филип

1874 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

10 животни лекции на кои треба да го научите вашето дете – многу важно за сите родители

Подигање на своето дете е многу убава привилегија, но исто така може да биде и напорно искуство. За да бидете добри родители, како мајка и...

Од овие хороскопски знаци не очекувајте „те сакам“

Делуваат ладно и бесчувствително, но тоа е само на прв поглед. И додека вие се нервирате бидејќи ни она „Те сакам“ не може да...

Стави оцет во казанчето од ВЦ школката, а потоа пушти вода – тоа што ќе се случи ќе ве остави без текст

На ова видео ќе видите неколку едноставни, но исклучителни трикови кои ќе ви помогнат да го исчистите тоалетот. Многу сретстава кои ви се познати за...

Што значи тоа за нивната коалиција: Заев нема да се сретне со Ахмети, Мицкоски ќе се види со двајцата

Премиерот Зоран Заев рече дека нема потреба да се сретне со лидерот на ДУИ, Али Ахмети во врска со кандидатите кои лидерот на опозициската...

„Љубовта е посилна од омразата“: Ги загубија трите деца во авионската несреќа во Украина, сега добија ќерка

Родителите што ги изгубиле своите три деца во падот на малезискиот „боинг“ во Украина добиле девојче. Виолет Меј Меслин родена е овој вторник во...

Даниела одбила да го исклучат нејзиниот сопруг од апарати, па се случило нешто неочекувано

Даниела Дејвис во Јули 2001 година добила повик од болница бидејќи нејзиниот сопруг, Мет, имал тешка сообраќајка возејќи мотор. Мет со својот мотор се вклучил...

Зошто телефонот треба да се чисти секој ден?

Луѓето во просек го допираат телефонот околу 150 пати дневно, а една американска студија покажа дека на него просек има околу 7.000 видови бактерии. Иако...

Драма во соседството: Министерот за внатрешни работи делеше шамари на опозициски пратеник (ВИДЕО)

Министерот за внатрешни работи на Република Српска Дргана Лукач на седница на ентитетскиот парламент во Бања Лука предизвика инцидент без преседан со физички напад...

Верувале или не – бидете несериозни и ќе имате поголем успех

Обидете се да не ги сфаќате работите сериозно, т.е бидете несериозни и така ќе имате поголем успех! Колку да е чудна оваа изјава, но откако...

Мислите дека е невозможно: Како да направите правосмукалка со пластично шише? (ВИДЕО)

Многу нешта од куќата за кои сметаме дека се непотребни, веднаш ги фрламе во ѓубре. Всушност, од тие нешта може да направиме многу работи и...

Latest news

30 момчиња од Комити приведени во полициската станица во Кисела Вода

30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата...

Професор претепаал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува...

Конечно излезе видео кое јасно укажува зошто треба да се укине ТИК ТОК – ова го гледаат и млади луѓе

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? Затоа што ова го гледаат и млади луѓе! Ваква објава излезе на фејсбук страницата СТОП за ТикТок во Македонија....

Република Северна Македонија на лажговци

Нашата мила Македонија! Онаа која требаше да ја градиме, чуваме, негуваме, развиваме! Онаа Македонија во која се родивме, растевме, пораснавме, добивме синови и ќерки, внуци! Онаа...
- Advertisement -