8 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Dejan

447 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Двајца градежни работници паднале од скеле

На 15.05.2017 година, во 10:58 часот, во ЕИК Скопје било пријавено дека во Ургентен центар Скопје бил донесен повреден П.Ј. (51) од Скопје, кој...

Екс-министерот за финансии Авдулах Хоти е кандидат на ДСК за нов косовски премиер

Досегашниот министер за финансии во косовската Влада, Авдулах Хоти, е кандидатот на Демократскиот сојуз на Косово за премиер, одлучи денеска неговата партија. Лидерот на партијата...

Кога ќе добиете грч не паничете: Еве што треба да направите за да ја олеснете болката

Грч или ”spazam” претставува стегање на мускулите и затоа е важно да не правите нагли движења на ногата кога настапува грчот. Грчот се смирува...

За руските студенти најголем проблем во државата е корупцијата

Според руските студенти корупцијата и лошото образование се главни проблеми во државата. Ова излегува од резултатите од анкетата на националниот институт на политички иследници. За...

Паметни телефони кои се полнат за само 5 минути во продажба од 2018 година

Паметни телефони чии батерии се полнат за само пет минути ќе влезат во продажба од идната година. Таквата технологија за прв пат беше претставена...

Курц избран за лидер на Австриската народна партија

Раководството на Австриската народна партија (ОВП), помалиот партнер во коалциската Влада во Виена, синоќа го избра министерот за надворешни работи Себастијан Курц за нов...

Тилерсон: Меѓу Вашингтон и Москва нивото на доверба е многу ниско

Билатералните односи меѓу Вашингтон и Москва никогаш не биле толку лоши уште од времето распаѓањето на Советскиот сојуз, „со многу ниско ниво на доверба“,...

Магнезиум: Неопходен минерал во телото

Магнезиум е неопходен за правилно функционирање на организмот бидејќи учествува во  повеќе од 300 биохемиски процеси во телото. Се наоѓа во сите клетки, неопходен...

Ѓорческа 180. тенисерка во светот на последното рангирање на ВТА

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела се искачи на 180 место на ВТА листата што е нејзин најдобар пласман во кариерата. Таа има вкупно...

Силен земјотрес во Иран: Тројца загинаа, над 200 тешко повредени

Иранската државна телевизија соопшти дека во земјотресот кој се случил на североистокот на земјата загинале тројца лица, а над 200 се повредени. Како што се...

Latest news

Шок во Франција, лекар на тим од прва лига си го одземал животот поради корона вирусот

Угледниот француски весник „Ле Паризен“ пренесе ужасни вести оваа вечер, а за жал, само неколку минути подоцна, беа потврдени од клубот кој извести дека...

Нови математичкo прашањe – одговорот напишете го во коментар (Фото)

Прочитај ги прашањата во текстот и одговори во коментар на Фејсбук објавата

Корона вирусот му го одземал животот на Александар Македонски, тврди познат бугарски професор

Поглаварот на ископувањата на тврдината Самоил ме извести дека ги пронашол коските на Александар Велики и е утврдено дека владетелот починал од СОВИД-19. Ова го...
- Advertisement -