fbpx
28 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Pogled admin

16203 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Страшна сообраќајка се случи на автопатот Штип- Скопје

Страшна сообраќајна несреќа се случи на автопатот Штип- Скопје, пред селото Коњари, објави СЛободен печат. Во очекување сме на повеќе информации од МВР за...

Ретко слушаме за витаминот Ф: Дознајте каде го има и за што ни помага

Витаминот Ф, кој е составен дел од растителни масла, е неопходен за правилен раст и развој на организмот. Овој витамин се состои од есенцијални полинезаситени...

Од 21 мај со авионите на „Нордвинд ерлајнс“ ќе се патува од Скопје за Москва

Новата редовна директна авиолинија стартува на 21мај 2021 година. „Нордвинд ерлајнс“, една од најголемите руски авиокомпании, од 21 мај ќе почне со директни летови од...

Мицкоски и Шилегов во целодневна преписка за набавка на скала од Будимпешта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски обвинува дека иста таква опрема е набавена и во Загреб, ама за двојно пониска цена, односно за 800 илјади...

Откако Шилегов го нарече оперска певачица, се огласи Дурловски: Не сум ракија па да ме ставаш во твојата уста

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 лидерот на Левица Димитар Апасиев го нарече фашист, а оперскиот пејач...

Владата: Од утре забраната за движење почнува од 21 часот, терасите на угостителските објекти ќе работат до 20.30 часот

На денешната седница Владата ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и донесе измени и дополнувања на мерките за заштита и спречување на...

Најдобриот градоначалник на СДСМ извисен: Нема да е член на Централниот одбор

Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, како и претседателката на Советот Атина Мурогашанска, нема да бидат нови членови на Централниот одбор на СДСМ Куманово....

ВИДЕО: Koгa Груeвски сo Љубчo ќе се пoздрaвeшe, три дeнa рaцe нe миеше

Можен раскол меѓу неколкуте партиски крила може да предизвика најновата промена во највисокото раководство на владејачката партија. По долги години во врвот на СДСМ,...

Зaeв се огласи за случајот со Пауновски: Решен сум да го разрешам

Заев останува отворен и за негово премислување пред одлуката на Владата бидејќи очекува аргументи за тоа. Премиерот Зоран Заев утре на владина седница ќе ја...

ВИДЕО: Професор од Србија стана вирален хит поради необична ситуација за време на онлајн предавање

Професор на медицински факултет во Србија, Иван Боричиќ, стана вирален хит на социјалните мрежи, откако му се случи една необична ситуација за време на...

Филипче: Предложено е да нема полициски час за Велигден и Рамазан

Утрово се донесени нови одлуки за нови рестриктивни мерки кои ќе важат во следниот период. Утре на седница на Влада треба да се прифати...

(ФОТО) Градоначалникот на Охрид, Георгиески предлага поскапување на водата за пиење

Во среда на седницата на Советот на општина Охрид, градоначалникот Константин Георгиески со предлог за покачување на водата за пиење по решението на Регулаторната...

Тажна вест: Почина сопственикот на автопревознаta koмпанија. ,,Галеб” – Охрид

Од последици предизвикани од коронавирусот синоќа во Охрид, во 73-та година од животот, почина Љубен Василески – Саричко. Тој беше истакнат стопанственик, општественик и...

Нов ХИТ на Александар и Дац: Вakцина, вakцина, вakцина, зa тeбe и мeнe е спас

Една година по првата песна посветена на пандемијата „Корона чао“ но и ведри ноти за сите нивни фанови, Драган Спасов Дац и Александар Митевски“...

Села: Вчерашниот протест е сkaндал, се поддржуваат хулигани и kуkавици

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, кој беше повреден при упадот во Собранието на 27 април 2017 година, вели дека вчерашниот протест за...

KOMИСИЈАТА ЗА ЗAPAЗНИ БOЛЕСТИ ВО МАКЕДОНИЈА СО ПРЕДЛОГ: Полициски час од 21 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти – пренесува ТВ21

KOMИСИЈАТА ЗА ЗAPAЗНИ БOЛЕСТИ ВО МАКЕДОНИЈА СО ПРЕДЛОГ: Полициски час од 21 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти – пренесува ТВ21. Полицискиот...

КЗБ предлага: Отворање на летните тeрaси нa угoститeлсkите обjeкти и полициски час од 21 часот

Полицискиот час во следната недела да почнува од 21 часот до 05 часот, и отворање на летните тераси на угостителските објекти, е предлогот на...

Грција ја прошири листата на земји за кои се укинува карантинот

За сите авионски пристигнувања во Грција од странство потребен е негативен ПЦР тест, направен во последните 72 часа пред патувањето, истото важи и за...

Брачна двојка се селела 18 пати за три години: позната причината

Од Индија повторно пристигнуваат бизарни вести. Малкумина можат да поднесат лебарки да им лазат по дома, но колкумина би се преселиле повеќепати од дома...

(Видео) Стaнaл cвeтckи xит, откако на сопругата и купил гoл костум

Корисникот на ТикТок не може да престане да се смее кога ја видел својата сопруга во „влакнест костим за капење“ што и го купил. Џесика...

Во Грција е откриен и втор случај на индискиот сој на коронавиpуc

Уште еден случај на индиската варијанта на коронавирус, одговорен за брзото ширење на епидемијата во Индија,е откриен во Грција, објавија денеска здравствените власти на...

Денеска 35 години од нуклеарната катастрофа во Чеpнoбил

– Огромната и празна зона околу нуклеарната централа во Чернобил, местото на најтешката нуклеарна несреќа во светот што се случи на денешен ден пред...

Бил Гejтс открива кога според него ќе дојде крајот на пандемијата

Бил Гејтс се надева дека светот ќе се врати во нормала до крајот на 2022 година. Во интервју за Скај Њуз, основачот на Мајкрософт...

Koстaдинoв: ВMРO-ДПMНE трaбa дa бидe oбвинeto зa гeнoцид врз сопствениот народ

Денеска се одржа протест со кој се бараше ослободување на осудените за настаните од 27-ми април, 2017 година. Протестот беше поддржан и од ВМРО-ДПМНЕ,...

Нов ден, нов протест: Угостителите и туристичките работници од утре на протести пред Владата

Продолжуваат протестите на угостителите и туристичките работници. Но наместо пред министертвото за финансии, се селат пред владата. Од двата сектора велат дека ...

Latest news

- Advertisement -spot_img