11 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Pogled admin

15027 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Бела куќа: Трамп многу добро се согласува со Меркел

Американскиот претседател Доналд Трамп гледа на Германија како на важен сојузник на САД и многу добро се согласува со канцеларката Ангела Меркел, соопшти Белата...

Харадинај: Брат и сестра прво ми се Албанците – Србија е непријател!

Кандидатот за премиер на Косово, Рамуш Харадинај во денешното интервју за косовската телевизија РТК, изјави дека Србија е непријател на Косово. Харадинај остро изреагира на...

Пехчево почна со изработка на Стратегија за развој на туризмот

Пехчево започна со процесот на изработка на Стратегијата за развој на туризмот во рамките на проектот поддржан од ЕУ преку ИПА програмата за прекугранична...

Трамп разменил броеви од мобилен телефон со светските лидери

Американскиот претседател Доналд Трамп го дал бројот на својот мобилен телефон на светските лидери за директно да го повикаат, што е невобичаена пракса со...

Дескоска: Оваа година екстерно тестирање нема да има!

Првиот чекор во образованието го правиме со тоа што утре на дневен ред на седницата на Собранието ќе се најдат три закони со кои...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните имаат право на ефективна локална самоуправа

„Граѓаните имаат право на ефективна локална самоуправа која ќе им биде на располагање и ќе реализира проекти во нивна полза. СДС вчера го манифестираше својот...

Експлодираше незадоволството во албанската опозиција, се бара смена на лидерот Баша

Откако опозицската Демокатска партија ги утврди кандидатските листи за парламентарните избори, „екплодираше“ незадоволството меѓу познатите личности во партијата, кои не се најдоа на истите. Дел...

Путин: Нема докази дека Асад користел хемиско оружје

Рускиот претседател Владимир Путин денеска отфрли какви било алузии дека силите лојални на сирискиот претседател Башар ал Асад стојат зад нападот со хемиско оружје...

Ерата на ДА во ВМРО заврши!

Пишува: Петар Колев - Претседател на МБП (Македонско - Бугарско Пријателство) Со огромно олеснување може да се констатира дека ерата на Демократска алтернатива во ВМРО-ДПМНЕ...

Џентилони: Европа треба да ја преземе иднината во „свои раце“

Италијанскот премиер Паоло Џентилони порача денеска дека го споделува ставот на германската канцеларка Ангела Меркел оти „Европејците мора да ја преземат судбината во свои...

Latest news

- Advertisement -