16 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Pogled admin

15907 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Сакаш кафе или пиво? Тогаш можеби си психопат!

Луѓето имаат чуден афинитет кон горчливото - од црното чоколадо и кафето, па од брокула до пиво. Повеќето луѓе го сметаат горчливиот вкус како...

Над 30 лица повредени во експлозија во Богота

Најмалку 31 настрадале при експлозија во колумбиската метропола Богота во недела на планираниот протест. Повредени се 31, а двајца од нив се во критична состојба...

ВИДЕО: Доналд Трамп измисли терористички напад во Шведска

Опозицијата на Доналд Трамп во САД станува се поголема, пред се поради неговата забрана за влез во САД на лица од седумте претежно муслимански...

Колку македонските студенти кои работат и престојуваат во САД се задоволни од тоа што САД им го нуди?

Програмата „Work and Travel“ е позната како програма за културна размена на студенти во која секоја година земаат учевство повеќе од 100. 000 студенти....

Дисперзија на мислата

Центрите на маса нам в срце ни се, та при јад и бол, таму кантарот најоловен е. Затворени очни капаци, милна темнина и весник на одморот, збогување со реалноста за...

Ѓорѓиевски: Дали Заев знаеше за црниот бизнис со кокаин?

„СДСМ е дувло и синоним за криминалот. Аболицираниот криминалец Зоран Заев и злосторничкото здружение во раководството на партијата го претворија СДСМ во промотор и заштитник...

Дубаи до јули ќе добие летечко такси кое ќе пренесува патници со брзина до 60 км/ч

Официјални лица од државниот транспортен орган на Дубаи најавиле дека до јули оваа година ќе имаат летечки таксија кои ќе можат да пренесуваат патници...

СДСМ: 600 милиони евра во првите две години за модерни патишта

„Ќе вложиме 600 милиони евра во првите две години од мандатот за изградба на патишта. Секој граѓанин да има пристапен сигурен и безбеден пат...

Тачи: Визната либерализација заложник на демаркацијата

Косовскиот претседател, Хашим Тачи се огласи на социјалните мрежи, повторувајќи го својот став дека треба да се ратификува договорот за демаркација на границата со...

Конгресменот Франкс: Загрижени сме за тоа што американски пари одат за организации поврзани со Сорос, тој ја загрозува демократијата

Американскиот конгресмен Трент Франкс во изјава за МРТ зборуваше за дејствувањето на Сорос, неговите придобивки, но и како новата администрација ќе се справи со...

Latest news

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -