Ако Македонија не добие датум за ЕУ, Македонците со помош на бугарско државјанство, сите ќе влезат во ЕУ
Мислевте дека е толку, се лажете: По Велигден следи уште еден споен викенд
Колев до Виничани: Дајте им шанса на младите и храбрите да променат нешто
Бебе родено без нос – Поставила фотографија на Фејсбук а тие побарале да ја отстрани (фото)
ВИДЕО: Пред 20 години се роди првата седморка – вака изгледаат денес
Фото: Математичка загатка која го полуде интернетот, можете ли да ја решите
Го прашале најбогатиот човек на светот што би направил со 2 долари – ова е неговиот одговор
Хан бара од ЕК да понуди нов формат за Турција
Хан: За прием на кандидати од Балканот во ЕУ – 2025 година амбициозна, но реална цел
Ова е една од најотровните намирници на светот која предизвикува рак а ја даваме и на децата
Познат конечниот број: Сега веќе се знае кој сака да ги раздели Македонија и Албанија, а кој е против
Pogled admin

Pogled admin

Колев со емотивен говор на отварањето на локалниот клуб на ГДУ во Битола: Вратете ги парите кои ги украдовте од иднината на нашите деца (Видео)

Колев: Пумпањето непотребен патриотизам ќе ни ја загорчи реалноста, нашите пријатели од Бугарија треба да ја прифатат сегашноста

Ние како македонско општество треба да го погледнеме минатото со реални очи и без фрустрации, прифаќајќи ги историските вистини такви...

Зоран Заев откри огромни детали за разговорите кои излегоа – еве што ќе направи во врска со тоа

Заев: Му се поклонувам на Борисов кој не само во Софија, спомна македонски народ, ние воопшто не разговараме за идентитетските прашања

Идентитетот не е прашањето во кое се преговара во 21 век. Верувам дека современа европска Бугарија го разбира тоа. Верувам...

Георгиевски: Порталот „Вечер“ пласира лажна вест

Георгиевски со остра критика до Бугарија: Најновиот ултиматум од Бугарската влада го доживувам како суспендирање на декларацијата и договорот за добрососедство

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски денеска преку својот Фејсбук профил го искажа ставот за најновите услови кои ги постави бугарската Влада....

Страна 2 од 1308 1 2 3 1,308
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.