14.2 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Pogled admin

15909 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Директорката на МЕПСО: На сите нас ни е поскапена струјата, таа не треба да биде социјална категорија

Директорката на МЕПСО, Ева Шуклева вели дека е согласна, дека во државата постои социјална категорија на луѓе, на кои тешко ќе им падне поскапувањето...

Немојте да ја фрлате пепелта од шпоретот на дрва: Ќе имате голема корист од неа

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде...

Тајната на Амишите: Тврдат дека овој напиток го спречува ракот

Овој напиток кој го користат Амишите е одличен за целото тело и здравјето, но особено е ефикасен во случаите на чир, настинка, астма, артритис,...

Три пати ме оживеаја: 49-годишна загрепчанка помина 45 дена на апарати за дишење поради ковид-19

Една жена од Загреб, Тајана Јакиќ, беше заразена со коронавирус во март. Таа помина цели 45 дена на апарати за дишење, а последиците ги...

Пронајден нов орган во човечката главa – Откритието на научниците го воодушеви светот, еве за што се работи!

Медицинските експерти открија дека во близина на центарот на главата има големи плунковни жлезди. Тие биле откриени од лекари во Холандија додека ги испитувале пациентите...

За кого нема да важи задолжителното носење маска на отворено?

Заврши седницата во Собранието каде што беа донесени измените на законот за заштита на населението од заразни болести. Измените на законот беа донесени со 53...

5 знаци дека си имате работа со емоционално себични личност

1. Партнерот ги потценува вашите чувства На емоционалнo себичните личности важни им се само нивните чувства и потреби. Ако поради некоја причина лошо се чувствувате...

Собранието одлучи: Задолжително е носење на маска на отворено, забрането групирање по 22ч

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. Законот,...

Огромен број на заразени во Скопје: 422 новозаразени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови случаи на ковид-19, и тоа 422 во Скопје, Куманово-28, Дебар-10, Штип-25,...

Latest news

Пратеничката Соња Михаиловска се приклучи во акција на Црвен Крст Делчево (Фото)

Во организација на Црвен Крст Делчево денес беше спроведена акција за делење пакети со храна на семејства од социјален ризик во рамки на „Недела...

Рекорд: Над 1000 заразени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 447, Куманово 69, Дебар 9, Штип 39,...

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...
- Advertisement -