15.1 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

s.s.

509 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Падна одлука: Македонија – Грција без публика, силни безбедносни мерки, полиција на секој чекор – пиле нема да може да пролета

Квалификацискиот меч помеѓу Македонија и Грција во рамки на квалификациите за ЕП кој ќе се игра в недела во Кожани привлекува големо внимание. Не...

Бил затекнат од глетката: Пријател кој го посети Дарко Лазиќ – сликовито објасни што видел

Дарко Лазиќ вчера е опериран, а ноќта по операцијата поминала без компликации. Во болницата утринава освен семејството, во болницата дошол и пријателот на пејачот. -Ме...

ВМРО-ДПМНЕ: Кочо Анѓушев треба да се засрами и веднаш да си поднесе оставка.

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Пред само 2 дена обелоденивме дека Зоран Заев му потпишал согласност на...

Шестмина упаднале во стан на 19-годишен Скопјанец – го претепале и ја земале неговата сестра

На 23.10.2018 година во 20.15 часот во СВР Скопје, И.М.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден во 20.00 часот во неговиот дом дошле лицата...

Во сабота е тежок празник: Појдете во црква, но овие работи никако немојте да ги направите

Во сабота се празнува Преподобна Параскева-Петковден. Во народот позната како света Петка. Родена е кон крајот на деветиот или пак на почетокот на десетиот век...

МВР навистина не се шегува: Нова, уште една кривична за коментар на Фејсубк

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против M.K. (27) од...

Тодоров: Сакам да ме ислушате – да ви ги кажам мојте аргументи

Никола Тодоров екс министерот за здравство, преку својот профил на Фејсбук му се обрати на претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за Карпош До...

Борјан Јовановски до Миленко Неделковски: Кога ќе ми ги вратиш парите?, па започна жестока дебата

Новинариот Миленко Неделковски пред неколку дена беше приведен во полициска станица на распит поради кривична пријава за коментар на Фејсбук. Неделковски беше пуштен на слобода,...

Дарко Лазиќ бил пијан: Познато колку промили алкохол имал, откриен уште еден шокантен податок

Српскиот пејач Дарко Лазиќ вчера беше тешко повреден во сообраќајна несреќа. Тој и понатаму е во тешка состојба и е сместен на оделот за...

Популарниот пејач по само 20 дена во брак се реши да се разведе

Слоба Васиќ, српскиот пејач на почетокот на август се ожени со својата девојка Сања, а по еден месец се разведе. Тие се разведоа само 20...

Latest news

Вонредна одлука: Промена на полицискиот час, нема да биде од 21 часот, многу порано – за викендите ќе нема движење

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот,...

Гејтс: Животот ќе се нормализира дури откако ќе има вакцина достапна за сите

Се очекува вакцината за КОВИД-19 да може да се развие до крајот на годината. Животот може да се врати во нормала само откако вакцината против...

Страшна вест од Кочани: Едно лице ја загуби битката со корона вирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални избори од Општина Кочани односно градоначалникот Николчо Илијев. Веста ја...
- Advertisement -