fbpx
4 C
Skopje

АЗАР ОТКРИВА: Овие играчи ќе донесат успех на Челси, мојот иден фудбалски дом ќе биде…

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Фудбалерот на Челси Еден Азар во последно време е постојано во центарот на вниманието во фудбалската јавност. Белгискиот репрезентативец во медиумите се почесто е поврзуван со заминување во кралскиот клуб Реал Мадрид.

Имено, како што пишуваат шпанските медиуми, неговиот татко повторно врши притисок врз фудбалерот да одбие да остане на Стемфорд Бриџ и го советува да ја продолжи кариерата токму во Мадрид.

Претходно, во медиумите излегоа разноразни шпекулации за огромни суми, но Азар демантираше дека ќе го напушти клубот од Лондон, при што истакна дека единствено нешто кое го интересира во овие моменти е успехот на клубот во сегашноста.

Но, според последните пишувања на тамошните медиуми, белгискиот репрезентативец не само што планира да остане на Стемфорд Бриџ, туку истиот врши притисок врз управата на клубот да го одврзе ќесето и да купи два супериорни играчи кои според него можат да придонесат голем успех за Челси.

Станува збор за еден од најдобрите фудбалери на светот. Азар би сакал да го види Кристијано Роналдо во Челси и би сакал да соработува со португалецот заедно во нападот на Сините.

Според Азар, токму Роналдо и Де Брујн се двајцата играчи кои можат да бидат доволно силна причина поради која клубот во иднина би нижел само и само – успеси!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -