fbpx
4 C
Skopje

Бајден ќе добие официјален твитер профил веднаш по инаугурацијата

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Сите официјални претставници добиваат профил на Твитер што можат да го користат додека се на функција, а кога им завршува функцијата тие се архивираат со сите содржини

Трамп секогаш твиташе од својот профил
Твитер објави дека на денот на инаугурацијата на новиот претседател, на администрацијата на Џозеф Бајден ќе и предаде профил @POTUS кој е официјален профил на Претседателот на САД и е сосема различен од оној кој цело време го користи актуелниот претседател Доналд Трамп @realDonaldTrump.

Ова исто така се однесува и на десетици други официјални профили што ќе ги добијат членовите на администрацијата како @FLOTUS и @PressSec accounts.

Твитер активно се подготвува за поддршка на транзицијата на официјалните Твитер профили на 20 јануари 2021 година за функционери од Белата куќа. Како што тоа беше направено во 2017, овој процес се спроведеува во соработка и консултации со Националната администрација за архиви и досиеја“,

Во архивите може да се најде профилот што го користеше претходникот на Трамп, Барак Обама како @POTUS44.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно. Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го...

Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера на неговиот фејсбук-профил напиша статус во кој им се обрати на Албанците во Македонија: „Драги сограѓани АЛБАНЦИ. Замислете ваква...

СЗО препорача носење маски и дома

Носење маски и дома препорачува СЗО поради спречување на ширење на зарзата во случаеви кога им доаѓаат надворешни посетитли и кога неможат да одржуваат...
- Advertisement -