32 C
Skopje

Балкоски на средба со раководството на ОК на ВМРО НП во Делчево (Фото)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Генералниот секретар на ВМРО НП Љупчо Балкоски кој сега и официјално е пратеник во македонското собрание денеска оствари средба со претседателот на ОК на ВМРО НП во Делчево Влатко Ристов.

На средбата се разговараше за досегашните, но и идните активности на партијата која сега ќе има свој претставник во највисокиот законодавен дом.

Изборите завршија, на ред се реформите и патот кој води кон подобро утре за сите граѓани на Македонија

Благодариме Делчево ❤️Средба со раководството на Општинскиот комитет на ВМРО Народна партија во Делчево.Победата во Делчево покажува дека сме на вистинскиот пат.#ВМРОвоСобрание

Gepostet von ВМРО-Народна партија am Donnerstag, 30. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -