fbpx
21.8 C
Skopje

Балковски и Бошковски во посета на Тработивиште и Разловци (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Кандидатот за пратеник во ИЕ 3 Љупчо Балкоски кој е 7 на листата на коалицијата „Можеме“ денес заедно со Љубе Бошковски беше во посета на славното Разловци, познато по Разловечкото востание.

Балковски и Бошковки се сретнаа со луѓето од Разловци каде што ја побараа довербата од граѓаните за изборите во среда, за како што рекоа подобар живот на сите граѓани, но и за интегрирана македонска држава во Европската унија.

Посетата на Разловци беше искористена за да се посети и село Тработивиште во кое Балковски и Бошковски се сретнаа со претставници на своите политички партии ВМРО НП и Обединети за Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -