23 C
Skopje

Балковски и Бошковски во посета на Тработивиште и Разловци (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Кандидатот за пратеник во ИЕ 3 Љупчо Балкоски кој е 7 на листата на коалицијата „Можеме“ денес заедно со Љубе Бошковски беше во посета на славното Разловци, познато по Разловечкото востание.

Балковски и Бошковки се сретнаа со луѓето од Разловци каде што ја побараа довербата од граѓаните за изборите во среда, за како што рекоа подобар живот на сите граѓани, но и за интегрирана македонска држава во Европската унија.

Посетата на Разловци беше искористена за да се посети и село Тработивиште во кое Балковски и Бошковски се сретнаа со претставници на своите политички партии ВМРО НП и Обединети за Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -