fbpx
2.8 C
Skopje

Балотели се опрости од навивачите: Заминува во нов клуб!

АКТУЕЛНО

Балотели предстојниот трансфер период повторно ќе го промени клубот сооглед на тоа што му истекува договорот.

Иако до крајота на сезоната во Франција остануваат уште неколку кола, веќе Балотели се опрости од навивачите на Ница со што и самиот потврди дека на лето кариерата ќе ја продолжи на друго место.

„Ова беа две неверојатни години, ви благодарам на сите за тоа… Останаа уште само пет натпревари“, напиша Марио.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -