fbpx
9 C
Skopje

Батлерот на прицезата Дијана упати порака за Меган Маркл

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Поранешниот батлер и близок пријател на принцезата Дијана, Паул Бурел, проговори за бракот на Меган Маркл и принцот Хари. Според него, очигледно е дека Меган сѐ уште не се снаоѓа во новата улога, а нејзиниот живот стана најгледаната сапуница на светот.

– Меган сакаше да стане дел од кралското семејство. Меѓутоа, знаете како велат, пази што посакуваш, може да ти се оствари. Со титулата на војвотка доаѓаат и лоши работи, целосно ја изгуби анонимноста и прватноста – вели Бурел.

Со оглед на тоа дека вакви драми околу кралсното семејство не се случувале досега, тие немаат развиено методи како да се справат со нив, меѓу кои е и братот на Меган, Томас Маркл кој постојано излегува со скандалозни изјави во јавноста. Според Бурел, тој на кралското семејство и пред сѐ на Меган им нанесува штета, па семејството мора во што поскоро време да се справи со тоа за да се избегнат уште поголеми штети.

Според поранешниот батлер, Меган мора што побргу да роди дете.

– Таа има 37 годиини и верувам дека со принцот Хари работат на бебето. Времето лета, а принцот сака семејство. Верувам дека две деца би му биле доволни на Хари – рекол Бурел.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -