fbpx
24.8 C
Skopje

Беа многу блиски но беше на свадбата на Стефан – Позната причината зошто ја немаше Тања Савиќ

АКТУЕЛНО

Стеван Анѓелковиќ вчера се омажи со својата девојка Наташа со која и живее подолго време. По црковната церемонија свадбата продолжи на еден белградски сплав.

Многу колеги и пријатели на Стеван беа на свадбата, а кума беше неговата пријателка, пејачката Милица Тодоровиќ.

На прославата присувствуваа речиси сите колеги од „Ѕвездите на Гранд“ од сезоната кога се натпреверуваше Стеван. На свадбата не беше неговата драга пријателка Тања Савиќ.

„Дојдоа сите колеги со кои се натпреварував во „Ѕвездите на Гранд“, освен Тања Савиќ, изјави пејачот.

Причина за нејзиното непојавување е тоа што Тања е во Австралија, а од таму испрати порака до младенцитe:

„Се ожени мојот батко“, напиша Тања и објави фотографија од Стеван и Наташа.

Пејачката Тања Савиќ доживеа огромна популарност кога пред повеќе од десет години заплови во музичките води. Имаше големи хитови, стекна бројни фанови, а потоа според мислењата на многу бројни колеги во голема мера се променила откако се омажила за Душан Јованчевиќ во Австралија, која му роди два сина Максим и Ѓорѓе.

Откако решила да и се врати на музичката сцена, Тања не и беше лесно да си ја поврати старата слава – според анализите на естардните експерти, нејзините песни не доживеале голем успех.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -