31 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мисајловски: Со години локалната власт во Куманово ги лаже граѓаните, потребна е обнова!

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Куманово и населените места пред се ја претстави програмата на...

Муцунски: Зголемување на правата на работниците кои служат во органите и институциите е она што недостига за трудот да е вистински ценет

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ од изборната единица 1, Тимчо Муцунски на средба со Синдикатот на работниците од Управата, напиша на својот Фејсбук профил...

Филипче: Се размислува студентските домови да се користат за сместување на болни од Ковид-19.

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес конференција изјави дека во есента се очекува зголемување на бројот на заболени од Квид 19 и...

Јанушев: Земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен

Носителот на Изборната единица 3 Игор Јанушев преку статус на Фејсбук пишува дека земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен. -Земјоделскиот потенцијал на Македонија...

Бебиситерка видела дека за девојчето нема спас – направила нешто за што заслужува медал

Кристен Мајклс е 22- годишна Амреиканка која работи како бебиситерка за семејство со три деца, а кога ги запознала тие ја замолиле да обрне внимание на најмалото девојче кое страдало од ретка болет.

Кристен ги чувала трите деца а со тек на време многу се поврзала со најмалото девојче и почнала да истражува како може да и помогне.

Девојчето било ставено на листа на чекање за донирање на црн дроб, но безуспешно зошто не можеле да најдат донор.

Кристен сфатила дека таа одговара како донор, па кажала на семејството дека е подготвена да го направи тоа. Тие биле пресреќни и понудиле пари, а Кристен секако ги одбила.

Делови од црниот дроб биле извадени од Кристен, и пресадени на малото девојче.

-Кога ги видов сите заедно после операцијата, знаев дека постапив правилно- рекла таа.

Малата Талија брзо оздравела а докторите имаат одлични прогнози за живот.

Latest Posts

Мисајловски: Со години локалната власт во Куманово ги лаже граѓаните, потребна е обнова!

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Куманово и населените места пред се ја претстави програмата на...

Муцунски: Зголемување на правата на работниците кои служат во органите и институциите е она што недостига за трудот да е вистински ценет

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ од изборната единица 1, Тимчо Муцунски на средба со Синдикатот на работниците од Управата, напиша на својот Фејсбук профил...

Филипче: Се размислува студентските домови да се користат за сместување на болни од Ковид-19.

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес конференција изјави дека во есента се очекува зголемување на бројот на заболени од Квид 19 и...

Јанушев: Земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен

Носителот на Изборната единица 3 Игор Јанушев преку статус на Фејсбук пишува дека земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен. -Земјоделскиот потенцијал на Македонија...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.