fbpx
2 C
Skopje

Белата куќа објасни зошто Меланија Трамп никогаш не дипломирала

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Белата куќа направи напори и се погрижи околу новата прва дама. Хилари Клинтон и Мишел Обама пред доаѓањето во Белата куќа имале успешна правничка кариера, а и Лора Буш може да се пофали со завршено високо образование.

Па така, авторите се потрудиле и Меланија да ја прикажат во што подобро светло. Тие мудро дефинирале како таа почнала да се бави со моделството уште на своја 16 годишна возраст, за потоа да заклучат:

Меланија Трамп ќе дипломирала на универзитетот во Љубљана, но, ги прекинува студиите, со цел натамошна кариера како модел во Милано и Париз. Таа се има појавено на насловните страници на влијателните весници (британскиот GQ, „Во стил“, „Њујорк магазин“, „Харперс Базар“)

Меланија е уште една американска прва дама која не е родена во САД, откако Луис Адамс, сопругата на шестиот претседател на САД Џон Квинси Адамс, била Англичанка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -