fbpx
4 C
Skopje

Бербатов без влакна на јазикот: Младите го копираат Роналдо, но тоа е ср**е

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Легендарниот бугарскиот напаѓач Димитар Бербатов без влакна на јазикот говореше за Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Бербатов, кој некогаш го носеше дресот на Манчестер Јунајтед, каде што тој беше соиграч на Кристијано Роналдо, даде интересен коментар за ESPN.

„Меси е на е*** господар. Кристијано е сјаен, но Лео играта ја прави поедноставна. Веројатно е најдобар во светот. Старите ќе кажат Пеле, Марадона, Пушкаш и Ди Стефано, но во мојата генерација тоа се Роналдо и Меси“, рече Бербатов.

„Младите играчи се обидуваат да го имитираат Роналдо. Тие сакаат да ја копираат неговата фризура, облека, автомобили … Но, Роналдо напорно работи на тренинзите. Тој само сакаше да биде најдобар. Сè друго доаѓа потоа. Играчите не треба да ги гледаат останатите ср**а“ , вели Бербатов.

Искусниот бугарски фудбалер во својата кариера играше за ЦСКА Софија, Баер Леверкузен, Тотенхем, Јунајтед, Фулам, Монако, ПАОК …

Со Јунајтед беше шампион на Англија во два наврати и го освои „Комјунити шилд“, исто така и Лига купот двапати, еднаш со Тотенхем и еднаш со Јунајтед. Тој беше дури и избран за најдобар бугарски фудбалер седум пати.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -