fbpx
21.8 C
Skopje

Беше лудо заљубен во Брена: Погледнете како денес изгледа Чаки од „Хајде да се волимо“ (фото)

АКТУЕЛНО

Актерот Саша Петровиќ попознат како Чаки од филмот „хајде да се волимо“ денес живее повлечен живот, бега од медиумите иако добива признанија за глума на престижни фестивали.

Улогата на чаки и реченицата која ја изговори во филмот „Хајде да се волимо“ ретко кој од тоа време ја заборавил.

Босанскиот актер, кој во филмот беше лудо заљубен во лепа Брена, во последните 15 години не дава интервјуа, но се уште се занимава со глума.

Добитник е на наградата за главна машка улога на годинешниот Сараево филм фестивал, но и покрај тоа не сака да се појавува во медиуми и не е активен на социјалните мрежи.

Саша живее повлечен живот , а со Брена по 10 години колку поминале од последната средба, се видоа пред две години во едно шоу во Босна.

-Сонував дека сум го сретнала некаде во Швајцарија, на автопат. Сонувам да го видам и верував дека повторно ќе се сретнеме, вели Брена за средбата со Чаки.

Денес тој изгледа вака:

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -