fbpx
11.8 C
Skopje

БИ ЖИВЕЕЛЕ ЛИ ВО КУЌАТА НА ХАРИ ПОТЕР? Година дена се продава, а никој не ја сака, еве и зошто!

АКТУЕЛНО

Куќата во која е роден волшебникот Хари Потер и понатаму е на продажба една година откако е објавен огласот.
Куќата од 14 век во областа на Лавенхам е на продажба од минатата година и има достигнато цена од скоро милион фунти.

Агентот за недвижности вели дека куќата се уште не го пронашла првиот купувач.
Инаку куќата беше дел од филмовите за Хари Потер и го има задржано истиот автентичен изглед од минатото до денес.

Веројатно причината за тоа што истата не била продадена до сега е поради тоа што истата има достигнато огромна сума на пари односно скоро милион фунти, пари кои што ретко кој би ги дал за стар изглед на куќа од 14 век.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -