fbpx
15 C
Skopje

Близнаците секогаш ќе ви дадат втора шанса, но овој знак никогаш нема да прости неверство!

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Бидете внимателни доколку сте во врска со овој знак затоа што тешко дека од него ќе добиете втора шанса да ја поправите својата грешка.

Неверството е сериозна закана за врската и обично значи крај. Но, некои хороскопски знаци тоа го поднесуваат многу полесно од другите, а доколку личноста која е изневерена е Близнак, тогаш шансите за смирување се најголеми.

Во моментот кога ќе дознае, прво мисли дека е шега, а дури подоцна кога ќе сфатат дека е вистина, ги фаќа хистерија. Но, нивната лутина е со краток век и многу брзо му даваат втора шанса на својот партнер.

И додека Близнаците се познати како луѓе кои најлесно простуваат неверство, еден знак никогаш нема да премине преку ова, а се работи за Јарец.

Луѓето родени во овој знак може да поднесат несогласување и ароганција на партнерот, но неверство никогаш. Ќе ве остават без ниту едно прашање зошто се случило тоа, а за помирување нема никакви шанси, не ни помислуваат на тоа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -