17 C
Skopje

Бочварски се заблагодари на Кит-Го за донацијата до општинскиот штаб и упати апел до секоја компанија која смета дека треба да помогне

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Благодарам за покажаната општествена одговорност и хуманост на компанијата Кит-Го која во пресрет на Велигденските празници до општинскиот штаб за заштита донираше.

Прехранбени производи и средства за дезинфекција. Сите овие пакети ќе бидат поделени во наредните денови на 300 социјално загрозени семејства во Штип.

Апелирам до секоја компанија која смета дека треба да помогне во овој период да покаже општествена одговорност и хуманост затоа што овие донации се повеќе од потребни во вакви кризни моменти.

ℹ Благодарам за покажаната општествена одговорност и хуманост на компанијата Кит-Го која во пресрет на Велигденските…

Posted by Blagoj Bochvarski on Tuesday, April 14, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -