4 C
Skopje

Бочварски: За прв пат Армијата го слави својот ден како Армија на земја членка на НАТО

АКТУЕЛНО

Оваа година за прв пат, Армијата својот ден го слави како Армија на земја членка на НАТО Алијансата.

По тој повод денес присуствував на свеченост во касарната “Јане Сандански” во Штип.

Денес можеме да бидеме горди на постигнатото, затоа што ги исполнуваме нашите стратешки цели.

Честитки за сите припадници кои добија признанија за нивните успеси. Благодарност до сите останати припадници на Армијата за професионалното извршување на своите задачи, што претставува влог за мирот и стабилноста во држава.

Нека е честит 18 август-денот на Армијата на Република Северна Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -