16 C
Skopje

Бочварски: Залудно се израдуваа во Фејк Њуз Дпмне на временските неприлики вчера

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

Денес продолживме со акција, јасно одговараме на секој предизвик кој е исправен пред нас.

Залудно се израдуваа во Фејк Њуз Дпмне на временските неприлики вчера. Им пропадна планот да прикажат лажна слика за градот.

Како и да е тие нека плукаат, ние продолжуваме со работа, напиша градоначалникот Благој Бочварски.

Претходно тој се заблагодари на вработените во службите од јавните претпријатија.

Вечерва заедно со службите од јавните претпријатија направивме обиколка на градот.

Градот е прооден и функционален и покрај обилните врнежи кои сеуште траат. Нашите служби остануваат на терен и ги приспособуваат сите атмосферски канали кои беа затворени од наноси. Во текот на утрешниот ден ќе продолжи чистењето на коловозите и тротоарите.

Благодарност до сите вработени кои во оваа саботна вечер се на своите работни места, со цел заштита на градот и граѓаните.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -