fbpx
3 C
Skopje

Богат директор нуди 10 илјади долари за некој кој ќе го запознае со девојка

АКТУЕЛНО

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

Млад директор на компанија во Калифорнија, Џо Коен бара помош за пронаоѓање на девојка и за тоа нуди 10 илјади долари.

Досегашните напори за да пронајде девојка му биле неуспешни, па се одлучил на поинаков пристап. Коен нуди 10 илјади долари на тој што ќе го запознае со девојка со која што ќе биде најмалку 4 месеци, а 2 илјади долари за оној што ќе го запознае со некој што ќе го поврзе со девојка.

Коен се надева дека ќе пронајде девојка која нема да сака само пари, а од неа очекува да не биде невротична и да биде совесна.

Младиот директор посакува девојката да биде интелегентна и по можност еврејка. Ако не живее во Калифорнија да биде подготвена да се пресели таму, а Џо ќе ѝ плати за патот и смештајот додека се запознаваат.

Девојката не смее да има деца и треба да биде стара помеѓу 20 и 30 години, самосвесна и забавна и да не е материјалистка.

Коен за себе кажува дека е интелегентен, драг, автентичен, позитивен и фер. Во слободно време се занимава со качување, тенис, патувања и запознавање на интересни луѓе/

– Во мојата околина поголемиот број на луѓето се запознаваат преку социјалните кругови, школите и работата. Мојот проблем е што моите социјални кругови во Калифорнија се ограничени, не одам на факултет и не сакам да бидам во врска со девојка од работа, вели Коен.

Тој додава дека вежба, има нов мебел и облека и дека купил нов Мерцедес.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Радиоактивна прашина од Сахара стигна во Европа! 60 години по тестот се врати како бумеранг

Радиоактивната прашина од Сахара е присутна во Франција од февруари, открива Здружението за контроа на радиоактивноста. Прашината ветрот ја донел од пустината Сахара и...

Ѓорчев открива кои афрички земји добиле вакцини пред Македонија

Министерот Филипче, пак, вели дека очекува во среда да почне и вакцинацијата во земјава. Вчера Кенија доби еден милион вакцини од „АстраЗенека“, Руанда 340 000...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

БОМБА НА ЗАЕВ: Им понуди на ВМРО-ДПМНЕ да влезат во Влада, но без Христијан Мицкоски

Првпат го кажувам ова, сакам да отворам дебата за заедничка власт и Влада со опозицијата. Ама да има човек со кого може да се...
- Advertisement -