fbpx
6 C
Skopje

Богоев: Ова е последна зима студентите да живеат во распаднати домови (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Претседателот на Социјалдемократската младина на Македонија и пратеникот од редовите на СДСМ, Стефан Богоев, уште еднаш, како и повеќе пати досега, на својот Фејсбук профил, објави фотографии од катастофалните услови во кои што живеат студентите кои се сместени во државните студентски домови, за кои како што вели самиот тој, се распаднати домови, со прокиснати тавани и студени радијатори.

Како што најави тој, ова ќе биде последната зима во која студентите ќе живеат во вакви услови, нагласувајќи дека тие тоа никогаш нема да го заборават.

„Истата слика при секој дожд во студентскиот дом „Стив Наумов“! Ова е последна зима во која студентите живеат во распаднати домови, со прокиснати тавани и студени радијатори! А ова, ова никогаш нема да ви го заборавиме!“, напиша Богоев на својот профил.

https://www.facebook.com/stefanbogoevsdmm/posts/10208693346712597?__mref=message_bubble

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -