fbpx
-1 C
Skopje

Богоевски: Трајановски и Груевски потрошија пет милиони евра за огради и лавови, додека делови од Скопје се уште се во кал (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Почитувани,

Се наоѓаме кај оградата на мостот Слобода, на која заедно со осветлувањето, Коце Трајановски потроши над два милиони евра, пари на граѓаните! За оградата на мостот Гоце Делчев Коце Трајановски потроши повеќе од половина милион евра, пари на граѓаните! А па на несреќно наместените и непропорционални лавови, на краевите на истиот мост, Коце Трајановски потроши над 2.6 милиони евра. Тоа значи дека само на овие два моста Коце Трајановски и Никола Груевски преку општина Центар, потрошиле повеќе од пет милиони евра, пари на граѓаните. Дали тоа ви личи на рамномерен инфраструктурен развој? Дали тоа ви личи на планско и ефикасно трошење на буџетските средства? Не. Додека нашето Скопје, се гуши во смог, додека едни делови од градот, пливаат во кал, а други немаат постојано водоснабдување, Коце Трајановски потроши милиони евра граѓански пари, само за да ги задоволи личните хирови и лукративните потреби на својот партиски идол Никола Груевски.

Нив не ги интересираат реалните потреби на граѓаните, нив ги интересирало и интересира само личното богатење преку, прескапо наплатениот барок, направен од евтин стиропор.

Затоа драги мои, јас сум уверен дека граѓаните уште еднаш да ги казнат криминалните политики на Никола Груевски. Граѓаните ќе го казнат корумпираното и расипничко владеење на Коце Трајановски, на 15ти октомври ќе ја завршат промената. Ќе изберат градска администрација, која ефикасно ќе ги троши нивните пари и која ќе ги насочи во мерки, кои ќе донесат живот за сите во Скопје.

 

Фото

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...

НOВA ТАЖНА ВЕСТ во Македонија: На 58 годишна возраст починa познатиот битолчанец и еден од основачите на навивачката група “Чкембари”

Прочитај повеќе во продолжение - тажна вест На 58-годишна возраст почина Вања Георгиевски, еден од основачите на навивачката група „Чкембари“. Георгиевски беше постојан посетител на...
- Advertisement -