fbpx
-4 C
Skopje

Богојески до Пандов: Вие ја изместивте матрицата на партијата, го направивте ВМРО презентер на југословенизмот во Македонија

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Еден од иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески во вечерашното гостување на Канал 5 во „Само вистина“ имаше дуел со политичкиот аналитичар Александар Пандов.

По обвинувањата на Пандов дека Богојески десет години имал бенефити од партијата и благодарение на неа го зголемил својот имот, Богојески одговори дека Пандов е манипулатор кој сменил пет партии во текот на својата кариера.

Ти беше еден од основачите на земјоделска партија, беше дел од ВМРО НП, имаше политички промашувања. Секогаш кога ќе се појавиш до некој лидер тој завршува со неговата кариера, рече Богојески.

Вие ја изместивте матрицата на партијата, ја доведовте Македонија да биде презентер на југсловенизмот во Македонија, додаде тој.

„Само вистина“ 1.12.2017

„Само вистина“ со Александар Пандов и Петар Богојески – Оставка на Груевски

Posted by Канал 5 Телевизија on Friday, December 1, 2017

Богојески вели дека на Никола Груевски му биле дадени 1000 шанси и гратис поддршка како на никој досега. Сега Никола Груевски ја сноси одговорноста за неговите промашувања. Богојески вели дека во 2003. тој застанал зад Никола Груевски за претседател на партијата.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -