fbpx
-3 C
Skopje

Богојески до Заев: Ти наместо да си фраер и да донесеш вакцини без да питачиш кај Бојко или Вучича, се одлучи да тргнеш против државните интереси и ЕУ

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Фејсбук статус на Петар Богојески

Зоран Заев, ако за тебе беше многу важно првите вакцини да стигнат од Србија, за Вучича да биде херојот во Македонија, за нас беше многу важно сами да си ги обезбедиме, за да покажеме потентност, државност!

Јас имам образ ова да ти го кажам, за разлика од сите други во земјава, зашто јас обезбедив вакцини, не за 2000 луѓе, туку за цел народ, а ти наместо да си фраер и да ги донесеш без да питачиш кај Бојко или Вучича, се одлучи да тргнеш против интересите на Македонија и против ЕУ!

Не понижи сите македонски граѓани, не помножи со 0! Го понижи и НАТО!!!

Ја понижи пред се Македонија, а по заповед од газдите “докажа” дека Македонија не може без Србија! Кој срам!!!

Со оглед на еуфоричниот “електричен оргазам” кој го доживеа твојата партија СДСМ и членовите, повеќе од јасно е дека вие сте го изгубиле патот кон ЕУ, а Македонија ја водите во погрешен правец, за што треба да бидете час поскоро пензионирани! Проевропските членови на СДСМ, коалиционите партнери на СДСМ, особено ДУИ и Никола Димитров, останатите граѓани кои ве поддржуваат, треба добро да размислат што поддржуваат!!!

Ние граѓаните на Македонија цврсто сме кинисани во ЕУ и ништо нема да не спречи! Најмалку СДСМ и Вучича! Уште помалку онаа бламажа со кутијата “замрзнати копани”!!!

П.с. Да не се разбереме погрешно, Вучич си работи за својата Србија и јас немам ништо против тоа! Му благодарам на донацијата (најискрено) и му честитам на способноста да не вози за нос! Свака ти част друже!

Нема друго, Македонија во ЕУ!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -