fbpx
-3 C
Skopje

Богојески: Kога лидер на ВМРО ќе оди на европска турнеа, Европа треба да се тресе, ние имаме човек кој прави турнеи де во Љубљана, де во Будимпешта

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Сите турнеи на Мицкоски почнуваат и завршуваат во Љубљана и Будимпешта. Едно време го примаа во Белград, но сега и таму не го примаат. Смешно е тоа да се нарече меѓународна турнеа.

Кога лидерот на ВМРО ќе оди на европска турнеа треба да се тресе Европа. А ние имаме исплашено човече и он цел живот прави турнеа де Љубљана, де Будимпешта.

Христијан ја изгуби логистиката. Покажа дека не е човек кој може да донесе победа. Никој не сака да игра со човек кој никогаш нема да победи на избори, вели Петар Богојески во емисијата „Во Центар“ кај Васко Ефтов.

Без многу приказни, калкулации, приказни за бојкоти и чуда, таков човек треба да донесе победа, додава тој.

Според новинарот Васко Ефтов сите можни упоришта на Мицкоски се ставени под контрола на Заев, освен Бојко Борисов и Красимир Каракачанов.

Стратешка грешка на Бугарија е што се полакоми и што им е повредена суетата или што мислеа дека Мицкоски ќе биде голем играч па сакаа да ги копирааат србите. Влегоа во сценарио на донесување на Христијан на власт во Македонија. Зборуваме за онаа длабока руска структура во Бугарија, вели Богојески.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -