fbpx
13 C
Skopje

Богојески смета дека Бугарија е виновна за палењето на бугарското знаме во Вевчани: Очекувам поголеми провоkации

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Петар Богојески од македонски концепт на фејсбук

Бугарија е виновна за палењето на бугарското знаме на карневалот во Вевчани!

Секако дека е непримерно да се запали знаме на друга држава, секако дека тоа го осудувам, но изразувам разбирање за револтот кој го чувствуваат нашите граѓани кон јавната дискриминација по етничка основа, што ни ја прави Бугарија!

Нормално е македонските граѓани да реагираат на насилството, понижувањата, заканите и уцените кои секојдневно доаѓаат не само од обични граѓани, туку и од официјални лица на Бугарија! Очекувам и поголеми инциденти и провокации, во знак на револт кон бугарското вето за влез на Македонија во ЕУ! Често тие ќе бидат нарачани и плаќани од болшевичката банда од Бугарија, со цел вештачки да создадат алиби за нивното недело и злосторство врз Македонија и Македонците!

Назначувам дека е нужно и крајно време да дејствуваме во насока на смирување на тензиите, особено апелирам до пријателска Бугарија итно да се опамети, да се вразуми и да престане да сее омраза и злоба низ Македонија и низ своите граѓани во Бугарија, туку да се врати на европскиот пат за проширување на ЕУ на Балканот! Само европеизиран Балкан ќе ги смири тензиите помеѓу сите балкански држави!

п.с. МВР и Владата на СДСМ да престанат со бркање на вештерки по земјава и ловење на граѓани кои “ја обиждале” Бугарија, затоа што тие наши граѓани се жртви, а не џелати!!!

п.п.с Повикувам македонски адвокати да им пружат бесплатна правна помош на македонските граѓани кои се борат за своите правдини, а се заловени од разјарени поединци на власта!!!

#дајаослободимемакедонија

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -