fbpx
29.8 C
Skopje

Бојко Борисов се налути на Заев: Два пати размисли пред да кажеш нешто

АКТУЕЛНО

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, по речиси една недела одговори на прозивките во својата земја во врска со изјавата на Зоран Заев дадена на 4-ти месецов дека Илинденското востание е македонско.

Борисов порачува дека треба два пати да мисли пред да рече нешто.

-Ги оставам сите да ги премеруваат своите приказни, тоа е на негова сметка. Без разлика дали го кажал тоа намерно или ненамерно, се оди на негова сметка, бидејќи кога станува збор за ЕУ и ние мораме исто така да дадеме согласност, а ние во тие моменти ќе се сетиме на тие работи. Мој совет е да се биде повнимателен, рече Борисов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -