fbpx
3 C
Skopje

Боки 13 повторно во акција: Куќата на Дејан и неговиот неподвижен татко ќе биде целосно обновена

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

По репортажата која ја направи „Телевизија 24“ за младото 22 годишно момче Дејан Костовски, кој заедно со својот ноподвижен татко живее во просторија од 9 метри квадратни, во помош излегоа многу институции, а најактивен повторно, кој друг ако не популарниот Боки Јовановски, или како што многумина од вас го знаете Боки 13.

Боки целосно му излезе во пресрет на Дејан и неговиот татко и најави дека целосно ќе ја реконструира нивната куќа, во која Дејан и неговиот татко ќе имаат одлични услови за живот.

„Со задоволство можам да кажам дека е комплетирана целата работна екипа за целосно реновирање на куќата на Дејан Костовски! Утре додека едни ќе го слават Валентино, дури Св.Трифун, ја и цела екипа се даваме во работна акција, куќата на Дејан ќе биде реновирана од корен со одлични услови за живот. На овој начин најдобро се слави љубов. За Дејан!“, напиша Боки на својот Фејсбук профил.

So zadovolstvo mozam da vi kazam deka e kompletirana celata rabotna ekipa za celosno renoviranje na kukata na Dejan…

Posted by Boki Jovanovski on Monday, February 13, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -