fbpx
4 C
Skopje

Боки 13 со нов хуман гест: Повторно вдомува, сега скитник!

АКТУЕЛНО

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Познатиот македонски шоумен Бојан Јовановски или во јавноста познат како Боки 13 повторно покажа дека има големо среце откако направи нов хуман гест.

Откако претходно вдоми самохрана мајка со нејзиното бебе од Свет Никол во Штип, денес направи слична работа, а во прашање станува бездомник по име Свето кој ќе добие стан.

Боки 13 се огласи на социјалните мрежи и го напиша следново:

Откако вчера ја слушнав приказната за бездомникот кој починал од студ во населбата Аеродром не можам да се смирам… денеска прочитав нова приказна за бездомник кој гладува и се мрзне во населба Карпош, човек на 68 годишна возраст, образован и пристоен, неговото име е Стево!!

Јас одлучив да се погрижам и да помогнам за г-дин Стево да има пристоен живот, да се вдоми во топол дом, да има храна и да го продолжи својот живот достоинствено како што заслужува секој човек! Веќе најдов стан во Скопје со сите потребни услови за живеење и лично ја превземам одговорноста за г-дин Стево во целост, со цело сцое срце ќе се погрижам повеќе никогаш да не биде гладен и смрзнат!
Овакви случаи како г-дин Стево има повеќе јас помогам денеска, помогнете и вие утре, јас ќе се погрижам за г-дин Стево а вие погрижете се за некој друг, особено нека се замислат големите компании кои имаат огромни профити од овој народ, нека направат конкретни хумани дела, ред би било!!!

П.с Ве молам да ме контактираат новинарите кои ја правеа сторијата за г-дин Стево како би го пронасле и сместиле во станот кој е веке обезбеден
За г-дин Стево со полно срце.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во...

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Раздорот во ДУИ почна да го зема својот данок: Падна првата оставка

Во писмото, ексградоначалникот на Чаир вели: „Со намера да не создадам забуна кај ниту еден мој колега во Собранието, а воедно и да дадам...

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....
- Advertisement -