fbpx
10.3 C
Skopje

Болт добро ја изработи јавноста, но си ја оствари желбата и ќе заигра на „Олд Трафорд“ (Видео)

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Јусеин Болт ги стави во исчекување фудбалските фанови најавувајќи дека денеска ќе го соопшти името на тимот со кој ставил потпис на договор, а иако многумина очекуваа и вистинска фудбалска бомба, на крајот испадна дека легендарниот Јамајканец направи добар маркетиншки трик за да се најави хуманитарниот натпревар на „Сокер еид“.

Неповторливиот спринтер минатата година стави крај на својата кариера, а во ситуација кога извесно време најавува дека ќе се испроба во фудбалот, си поигра со фановите и со јавноста, посочувајќи им да ја проследат неговата денешна најава за клубот кој ќе го претставува. Сето ова излез добар спакуван материјал од страна на „Сокер еид“ за најавување на мега спектаклот кој ќе се одржи претстојново лето на „Олд Трафорд“, натпревар на кој силите ќе ги одмерат Англија и тимот од останатиот дел од светот.

Капитен на домаќините ќе биде Роби Вилијамс, а капитен на тимот од  останатиот дел од светот ќе биде Јусеин Болт кој и покрај тоа што не потпиша за клуб, ќе си ја оствари својата желба да заигра на театарот на соништата.

Инаку, натпреварот на „Сокер еид“ е хуманитарно случување кое се одржува на секои две години, а последниот пат на големиот спектакл кој заврши 3:2 за Англичаните играа големи фудбалски ѕвезди и познати личности од другите сфери.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...
- Advertisement -