fbpx
1 C
Skopje

Бомба од Апенините: Крај на новата ера во Милан?

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Во средината на април оваа година, кинескиот бизнисмен Јонгхонг Ли, во име на конорциумот Спорт Инвест Лукс, за сума од 740 милиони евра, закупи 99,99 посто од акциите на италијанскиот гигант Милан.

На тој начин заврши 31 годишната ера на Силвио Берлускони, кој од Милан направи еден од најуспешните клубови во светот.

Меѓутоа, поради лошите резултати во последните неколку години, навивачите на Милан, со воодушевување го прифатија доаѓањето на новиот газда, кој се обврза во следните три години да инвезтира 350 милиони евра во клубот.

Во текот на трансфер периодот Милан потроши дури 220 милиони евра, што предизвика огромно задоволство кај навивачите, но сепак резултатите на почетокот од новата сезона се разочарувачки.

Денес, како гром од ведро небо во Италија оддекна бомбата дека новиот газда на продажба ставил 25% од акциите на славниот италијански клуб, по сума од 200 милиони евра, со цел да си го покрие кредитот кој го зема од инвестиционит фонд, за да ги купи Росонерите.

Засега никој не покажал заинтересираност за четвртина од акциите во Милан, па останува да се види што ќе се случува во следните неколку дена.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -