fbpx
2 C
Skopje

БОМБА од Шпанија: Реал пронајде нов галактикос

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Реал Мадрид планира да го ангажира напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски во текот на летото. Полскиот напаѓач веќе подолго време е на мета на кралевите, но сега работите се во напредна фаза.

Весникот “Ас” пишува дека менаџментот на Реал веќе преговара со агентот на Левандовски. Полјакот признал дека сонува да игра на “Бернабеу” и се чини дека тоа би можело да се случи уште во текот на летото.

ПСЖ исто така покажа голем интерес за 29-годишниот голгетер. Левандовски неодамна го навлече гневот на Баерн со зборовите дека клубот треба да привлече играчи од светска класа. „Ако сакаме да бидемена високо ниво, треба да имаме такви играчи”, рече Левандовски.

Иконата на Баерн, Стефан Ефенберг беше еден од многуте критичари на Левандовски.
„Ули Хонс неколку пати рече дека Баерн не може да си дозволи да плати 100-150 милиони евра. Оваа изјава сугерира дека тој не верува во неговите колеги”, рече Ефенберг.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...
- Advertisement -