fbpx
1 C
Skopje

Бомба од Театарот на соништата: Мурињо донесува сензација од Премиера за 40 милиони евра

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Жозе Мурињо веќе подолг период е во потрага за засилувања и за наредната сезона. Специјалниот не е задоволен од настапите на поединци од својот тим, иако на Црвените ѓаволи им оди доста добро. Сепак, голема грижа за Јунајтед е бековската позиција на левата страна, а англиските медиуми тврдат дека Португалецот е во потрага по млад фудбалер кој може да ја одработи работатата на таа позиција во наредните години. Во центарот на вниманието е 20. годишниот фудбалер на Еспањол, Аарон Мартин. Претходната сезона тој одигра 30 натпревари во Премиера, ги воодушеви сите со својата зрелост, а Јунајтед подолг период го следи.

Аарон Мартин

Мартин има договор се до 2022. година со Еспањол, а спрема истиот клубот кој сака да го купи може да го стори тоа за само “ситни“ 40 милиони евра. Познато е дека Мурињо не е задоволен од начинот на кој настапуваат досегашните леви бекови во клубот, а тоа се Лук Шо, Блинд и Маркос Рохо, како и Ешли Јанг. Инаку, Мартин се наоѓа на мета и на други големи фудбалски клубови, пред се Барселона и Реал…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -