fbpx
6 C
Skopje

Бонучи емотивно се распрсна по поразот од Арсенал: Извини Астори… (Видео)

АКТУЕЛНО

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Леонаро Бонучи беше скромен како и целиот тим на Милан во дуелот со Арсенал, а покрај што жалеше за поразот кој го претрпе неговиот тим на „Сан Сиро“, капитенот на „росонерите“ беше посебно потресен поради она што во текот на вчерашниот ден се случи во Фиренца.

Цел град и огромен дел фудбалски фанови и ѕвезди му оддадоа последна почит на Давиде Астори кој беше погребан по трагичната смрт во неделата, а Бонучи беше емотивно потресен во обраќањето во живо и му е извини на својот поранешен соиграч што не беше во можност да дојде во Фиренца поради клупските обврски.

– Чао Давиде. Немав можност да одам да го поздравам. Давиде беше број еден во се, многу ме боли неговата ненадејна смрт. Не можев да отидам да го поздрава, тој секогаш ќе биде дел од мене. Беше голем соиграч и голем човек. Извини Давиде, – порача крајно емотивниот Бонучи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...
- Advertisement -