fbpx
-9 C
Skopje

Бојко По фотографиите од спалната соба повеќе не сакам да видам женa

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Фотографиите од мојата спална соба се инсценирани и се компромитирачки материјал, создадени според учебник на КГБ. Олигархијата ме напаѓа затоа што Бугарија влезе во чекалната за еврото и банкарската унија и тие не можат да го користат банкарскиот систем на земјата како порано, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов за престижниот германски весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг

Борисов објаснува дека фотографиите се предизвикани од приемот на Бугарија во еврозоната и банкарската унија, што предизвика незадоволство кај „олигарсите во Бугарија“, кои „сфатија што направив“.

Според бугарскиот премиер, сега тие не можат да го заобиколат бугарскиот банкарски систем, бидејќи контролата е на „европско ниво“. Како причина за нападот против него, Борисов го наведува неговиот успех во борбата против шверцот со цигари, вреден стотици милиони евра и како пример ја наведува акцијата против нелегалната фабрика за цигари во Пловдив.

Борисов ги наведува како причина за незадоволството на неговите непријатели и набавката на борбените авиони Ф-16, како и желбата за диверзификација на снабдувањето со гас за Бугарија. „Фотографиите од мојата спална соба се како да се направени од учебник на КГБ, каде се даваат совети како да се уништи човекот земајќи вистини за него и користејќи ги за свои цели“, рече Борисов. “Не случајно зборувам за методите на КГБ. Некои од моите противници кои работат за претседателот Румен Радев се поранешни тајни агенти, луѓе од овие кругови или деца на големи шпиони, офицери од руската воена разузнавачка служба”, додаде тој.

Според него, во Бугарија веќе долго време работи „црн пазар за компромитирачки информации“, а неговите противници се обидуваат да го оцрнат со вакви кампањи пред изборите. Борисов дава пример за пушувањата дека тој е сопственик на куќа во Барселона или за ширење на приказна дека тој е сопственик на грчки остров, „каде што се вели дека тој ја убил манекенката“.

Од разговорот станува јасно дека, според Борисов, фотографиите во неговата спална соба ги направила жена која тој ја споредил со Мата Хари – славниот шпион којс ја користела нејзината женственост за да ги постигне своите цели. “Дали имам љубовен живот? Секако дека имам. Јас сум човек и ништо човечко не ми е туѓо”, вели Борисов. Според него, кога го посетила таа жена, чуварите и обезбедувањето не ја пребарувале, а во чантата имало доволно простор за да се вклопат мали златни шипки и снопови со пари, потребни за да се направат снимките од неговата спална соба со мобилен телефон. „По она што се случи, не сакам повеќе да видам жена”, рече тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -