fbpx
4 C
Skopje

Бошковски: Груевски во својот последен обид за спас беше подготвен да ја втурне Македонија во граѓанска војна

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Во овие 7 болни години како политичка сила постоиме затоа што го почитуваме поединецот, затоа што луѓето веруваат во нас. Постоиме затоа што сакаме да ги вратиме вредностите на ВМРО, вредности кои злоупотребени од еден режим, кој се служеше со методи познати од минатото. Го вратија тоталиризмот во Македонија 11 години.

Во овие 11 години Македонија живееше во шепот и страв. Тој се инсталираше во државата како начин на живеење. Новинарите и граѓаните се поделија на подобни и неподобни. Новинари кои не ја зборуваа вистината и беа полтрони режимски а преку тој начин станаа богаташи.

Груевски успеа да го подели македонскиот народ, вели Бошковски додавајќи дека Никола Груевски во својот последен обид за спас бил подготвен да ја втурне Македонија во граѓанска војна.

Ова го кажа Љубе Бошкоски на отворањето на новиот штаб на Обединети за Македонија во Крива Паланка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kомпанија гарантира деkа со нивните гуми ќе поминете 130.000 километри

Финската компанија Нокиан, која е позната по зимските гуми гарантира дека со новите гуми под името „One“ ќе поминете 130.000 километри. Станува збор за универзални...

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Снимka: Возел со 290 km на час Тетово-Гостивар и се фалел на ТиkТok

На социјалната мрежа Тик-ток објавено е видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км на час. Ммладиот возач, објави неколку...

Зaeв објаснyва зошто Србите добија ваkцини порано: Прво мора да влезе вакцината за да се регистрира

Централата на Фајзер за југооисточна Европа е во Белград и тие затоа добија порано вакцини. Ние сме во координација со нив, тие имаат на...

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...
- Advertisement -