fbpx
6 C
Skopje

Бошковски: Ова се истите ликови кои ме апсеа, ама денес не се расположени како тој ден кога ја исполнуваа задачата

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

ВИДЕО + ФОТО – А1он

Прв пат ги гледам после седум години, истите ликови се, ама не се расположени како тој ден кога ја исполнуваа задачата од наредбодавецот, шефот на УБК, рече Љубе Бошкоски за присутните во судот припадници на Алфите, кои маскирани го апсеа пред ресторанот „Воденица“.

Ова судење ќе биде порака како не треба во иднина да се применува Законот, мислам судот ќе одлучи по доказите со кои располага и мислам дека правдата ќе ги стигне сите кои се огрешиле во законот. Не сакам да прејудицирам, целата македонска јавност слушна за каков тоталитарен режим се работи, ако судот одлучи да се појави, тогаш сигурно ќе се појави, одговори на новинарското прашање, Бошкоски, дали очекува Сашо Мијалков сепак да се најде на обвинителната клупа за овој предмет.

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 не го прифати обвинението Сашо Мијалков да одговара како првообвинет во „Тортура“ и е изземен од постапката.

Според одлуката на Кривичен ќе им се суди само на шесте припадници на специјалната полициска единица „Алфа“ кои го спроведоа спектакуларното апсење на Љубе Бошкоски.

Повеќе за ова на: А1on.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...
- Advertisement -