fbpx
2 C
Skopje

Божидар Димитров наместо на ТВ Дебата со Миленко, влезе во болница со сомнежи за инфаркт

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Контроверзниот бугарски историчар и политичар, директор на бугарскиот Национален историски музеј, Божидар Димитров е примен во болница со сомнежи за инфаркт.

Директорот на НМИ се почувствувал лошо во денот кога беше планирана телевизиска дебата меѓу него и македонскиот новинар Миленко Неделковски. Во последен момент Димитров одлучи да не учествува во дебатата, бидејќи се сомневал во манипулации при монтажата.

Наеднаш Димитров се почувствувал лошо при што изгубил свест.

Минатата година контроверзниот македонски ТВ презентер Миленко Неделковски ја  скрши со чекан плочата на врв Кајмакчалан, подигната во чест на загинатите таму бугарски воини во Првата светска војна. Оттогаш двајцата водат жесток спор. За денес, 10 март, беше закажано учество на Димитров во емисијата на Миленко Неделковски на тема Првата светска војна. Кога сепак бил известен дека тоа нема да оди во живо, туку ќе се монтира, бугарскиот историчар одлучил да да не учевствува во дебатата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...
- Advertisement -