fbpx
2 C
Skopje

БРАВО ДИРЕКТОРЕ, ШВЕЃАНИТЕ ТРЕБА ДА УЧАТ ОД ВАС

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Купуваш 8 топки, еден касетофон и уште неколку ситнурии и ги закачуваш на фејсбук за да се пофалиш со „капиталната“ инвестиција и секако за да добиеш пофалба од најверните другари и фанови. Така се прави тоа, ако не знаевте? Денеска е Илинден, па да го предложам директорот на Текстилното во Штип за државна награда. Било каква, не е важно, тоа се детали.

Друже директоре, алал да Вие, Швеѓаните можат само да земат по еден нотес и да учат од Вас. Сте требале да конкурирате за грантовите што ги делеа за иновативност. Сте купиле 8 топки, ало, па тоа не е мала работа, на никој не би му текнало вакво нешто, со право се испофаливте на фејсбук. Сте можеле да го замолите и премиерот Заев да дојде да се слика со топките и касетофонот, ете тој вчера беше во Охрид, за откривањето на новата автобуска, зашто да не скокнеше и до Штип, да Ве „испоштува“. Не очајувајте, ајде следниот пат кога ќе ги менувате светилките, пуштете покана до кабинетот на претседателот на Владата, не верувам дека ќе Ве одбијат, не и после генијалната идеја да со топките и касетофонот.

Силно се надевам дека и други директори на средни и основни училишта ќе земат пример од Вас. Поплавете го фејсбук со Вашите брилијантни идеи, нека гледа рајава дека се работи нешто.

„ Добар ден ми треба директорот? “

„ Жалам директорот не е тука, отиде да купува топки, после ќе ги слика и ќе ги става на фејсбук, затоа најубаво е да го побарате од понеделник…“, така некако ќе дојде работава.

ФОТО

 

Директоре, продолжете вака и не се ограничувајте само со facebook, можете да си отворите инстаграм или пак канал на Youtube. Ви текнува на муабетот онли скај ис да лимит или кажано на нашки: само небото е граница. Следниот пат викнете ги и медиумите, нема смисла да се ставате во толкави трошоци, а да ве разберат само корисниците на facebook… пукајте во поголема мета и не плашете се, ќе се најде некој да ве пофали, оти нели за тоа пусто фалење сите ние живееме.

 

 

Автор: Батко Тане

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -