fbpx
2 C
Skopje

Браво за организацијата: Две момчиња дуваа роденденски свеќички во хотелот „Ибис“ каде се во карантин

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

И додека се во задолжителен, државен карантин во хотелот „Ибис“ Дејан и Дамир дуваа роденденски свеќички.

Овој хотел е еден од оние во кои се одржува државен карантин, за граѓани кои од странство се враќаат во нашата земја.

„Се одбележуваат битните моменти и во деновите на задолжителен карантин, Дејан и Дамир ги дувнаа роденденските свеќички. Мал но сепак значаен гест, бидејќи секој роденден заслужува внимание.

Тимот на хотел Ибис и Клиничката болница „Аџибадем Систина“ им посакува среќен роденден со желба секој следен роденден да го прославуваат опкружени со најблиските!“, стои во опис на фотографиите, а видео од дувањето на свеќичките погледнете во коментар на објавата.

Се одбележуваат битните моменти и во деновите на задолжителен карантин, Дејан, Дамир и Фросина ги дувнаа роденденските…

Posted by Acibadem Sistina Hospital on Monday, March 30, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Три хороскопсkи знаци кои од 30 јануари до 20 февруари ги очекуваат предизвици

Веќе во првиот месец од 2021-та година се соочуваме со ретрограден Меркур кога од моќниот Меркур можеме да очекуваме предизвици на полето на комуникацијата,...

Испливaa тајни снимkи од болницата: Ова е голем сkандал, лекари со хармоника и оро кај луѓето со Kовид-19 во Хрватска

Медиумите во Хрватска објавија за сkандалозна видео снимkа во најголемата kовид болница во Хрватска Дури луѓето маka мачат некој си прави голема забава во koвид...

Професорkа сум по математика и се до ова утро имав совршен брак

Професорка сум по математика и се до ова утро имав совршен брак Професорка сум по математика, имам 44 години и се до утрово имав совршен...

Снимkата на ТиkТок собра над 5 милиони прегледи: Бабичката измеша ментол бомбони и Кока кола

Една баба се снимала како прави експеримент со Кока кола и ментол бомбони на Тик Ток, велејќи им на гледачите дека мора да види...

Алеkсандар Вучиќ оди чеkор напред: Најавува нешто што не постои во многу држави (фото)

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека ќе се обидат да направат фабрика за вакцини во Србија. Како што се наведува во неговата објава на Инстаграм,...
- Advertisement -